امان از این همه تحویل!

یا مهربان

سلام دوستان خوبم

دیشب رفتیم خونه یکی از دوستامون. این خانمه (مادر خونه) رو خیلی دوست دارم و قلبا براش احترام قائلم. این خانمه خودش با اینکه سنش 47_48 سالشه ولی خوب مونده چه روحی و چه جسمی و ...همش با جوون موونها اینور و اونرو.... اینارو گفتم تا گوشی دستتون باشه.

این خانمه دخترش دو سال پیش عقد کرد و 2_3 هفته پیش عروسیش بود. دختر که اسمش میزارم سین با یک پسر پولدار ازدواج کرد. مادر شوهر سین اصلا راضب نبود به این ازدواج . ولی دختر و پسره که فامیل هم  بودند و همو میخواستن و....

دیشب جالب بود از هر 10 تا حرف یکیش در مورد سین بود مثلا رفته بودیم عروسی یکی از فامیلا که این خانمه هم بود. بث عروس شد و من گفتم آره لباس عروس خوب نبود ولی خوب البته عروس طفلک خواهری هم نداشت بره باهاش خرید. مامان طفلیش هم که اصلا اهل لباس و.. نبود. تا اینو گفتم خانمه گفت خب سین ماهم تنها رفته بود خرید!! فقط من و اون بودیم واسه لباس عروس! دیدی لباس از مال این عروس جدیده چه بهتر بود!! منم اینجوری! حالا لباس عروس سین خیلی خیلی معمولی بود.نه میشد بگی  قشنگه نه میشد بگی زشته. معمولی بود.

بحث خیاطی اینا شد که باز خانمه گفت لباس پاتختی و عروسی دیدی خود سین تنگ کرده بود و باز منم فقط یک لبخند زدم و گفتم آفرین به سین!

این عروس جدیده یک نسبت فامیلی با ما هم داره. بحث هدیه های سر عقد شد که خانمه بدون مقدمه  شروع کرد به گفتن  به سین مادر شوهرش 2تومن داد. پدرشوهرش 5 داد. برادر شوهرش300 و خواهرشوهرش هم یک سکه. داماد هم یک دستبند برلیان داد. دیدین که! ..

من و بقیه هم گفتیم آره. مبارکشون باشه و.....

و کلی تعریف دیگه از سین! من نمیدونم چرا اینجوری شده بود. رفتیم خونه کلی با کوچیکه خندیدم ومسخره بازی در آوردیم. مثلا میخواست بگه دخترمون  خیلی تحویل گرفتن. خب خدا رو شکر. ما که بخیل نیستیم. ولی جالبه همین مادر شوهر سین  هر جا میشینه یک تیکه ای به سین میندازه یا اگه خودشون نباشن یک چیزی در موردشون میگه. من نمیگم کار مامان شوهره  درسته نه. ولی میگم هرچیزی اندازه ا ی داره. ما که توی عروسی سین ببودیم و دیدیم. مثلا در مورد تالار خیلی تعریف میکرد. همش میگفت آره خیلی از بقیه جاها هم گرونتره . دیگه گفتیم اینجا از همه جا بهتره و... ولی جالبه قیمتش دقیقا برابره همون تالار خواهرم بود.

آخه شاید اینا واسه کسی مهم باشه که عاشق پول باشه نه منی که تحصیل و اخلاق و خانواده برام از هر چیز دیگه ای مهمتره. نمیگم  طرف  بیپول باشه نه . ولی میگم آدم خوبی باشه  حالا آدم  سرویس طلا هم که نخره مهم نیست. خانواده خوبی باشن  سر عقد به آدم کمتر هدیه بدن. درس خونده باشه ولی از آدم با احترام یاد کنن.

راستش از یکطرف از خودم هم دلگیر شدم که اینهمه از این خانمه خوبی دیدم ولی الان بخاطر یک چیزه الکی اینقدر ازش دارم بد میگم. ولی دیگه باور کنین شورش در آورده بوددددددددددد!!!!!!!!!!!!!! امیدوارم که خوشبخت بشن چه سین و چه عروس جدید.

تا دورودی دیگر بدرود

/ 5 نظر / 20 بازدید
سمیه

شیمای عزیز همیشه همین طوره اگه آدمها بیش از اندازه از چیزی تعربف کنن قضیه لوس میشه و شنونده هام کلافه می شن

یه کوچولو و آقاییش

سلام دوست عزیز ممنون میشم نظرت رو در مورد موضوع وبلاگم بدونم منتظر حضور سبزت هستم روزهات طلایی[گل]

سانیا

چه طرز فکر قشنگی داری و درست هم میگی آرامش و احترام و شادی و دل خوش اگه نباشه عروسی تو بهترین هتل های دنیا هم باشه بی ارزشه همه میرن اون که باید بمونه مهمه....